61 639 07 24 / 61 853 75 32 Pon.- Pt. 10:30 - 18:30[email protected]

TREK N EAT Danie małe - Chana Masala

Oceń ten produkt jako pierwszy

Liofilizat Trek'N Eat - Chana Masala indyjska potrawa ryżowa z ciecierzycą to idealna propozycja żywieniowa dla miłośników kuchni wegańskiej. Klasyczna potrawa z Indii i Pakistanu, której głównym składnikiem jest ciecierzyca, strączkowa roślina o szczególnie wysokiej zawartości białka, czyniąca to danie wyjątkowo pożywnym. Dzięki zawartości dużej ilości minerałów, takich jak cynk, magnez i żelazo, Chana Masala jest idealnym posiłkiem na ciężkie wyprawy- wystarczy zalać wodą i gotowe. Delikatna mieszanka przypraw prosto z Indii czyni z tego dania wyjątkowo smaczny i pełnowartościowy posiłek. Jest lekki, zajmuje niewiele miejsca.

Dostępność: Brak w magazynie

28,99 zł

Opis produktu

Szczegóły

Przyrządzenie: Gotującą się wodę wlać do linii napełnienia (360 ml) bezpośrednio do pojemnika, starannie wymieszać, zamknąć pojemnik i poczekać 10 minut.


Specyfikacja:

  • danie wegańskie
  • waga netto - 180 g
  • waga po przygotowaniu - 540 g
  • kalorie - 344 kcal
  • tłuszcz - 2,1 g
  • węglowodany - 68,6 g
  • białko - 9,4 g
  • cukry - 13,0 g
  • sól - 1,7 g
  • błonnik - 2,5 g

Alergeny: nasiona gorczycy, seler


Składniki:
ryż, ciecierzyca, cukier, cebula, kawłki jabłek, papryka, maltodekstryna, przyprawa, curry, sól, chili w proszku, ekstrakt z rozmarynu

Informacje dodatkowe

Recenzje

Napisz własną recenzję

Recenzujesz: TREK N EAT Danie małe - Chana Masala

Technologia i materiały

Liofilizacja

Liofilizacja - jest to proces odwadniania substancji przez ich zamrożenie (- 50°C), a następnie sublimację powstałych kryształków lodu. Sublimacja polega na tym, że w próżni lód z pominięciem stanu ciekłego przechodzi bezpośrednio w parę. Potocznie mówiąc, w warunkach tych, następuje szybkie i kontrolowane wymrażanie wody.

Ostatnim etapem procesu jest końcowe dosuszanie odbywające się w temperaturze 40 - 50°C, które pozwala uzyskać gotowy wyrób o wilgotności 1-2%. W ten właśnie sposób przygotowywane są zarówno gotowe potrawy liofilizowane jak i półprodukty wykorzystywane w przemyśle spożywczym.

Dzięki liofilizacji produkty spożywcze pozbawione są prawie całej wody, stają się lekkie i łatwe w transporcie nie tracąc wartości odżywczych, kalorycznych i smakowych. Odwodnienie żywności umożliwia również zachowanie długiego terminu przydatności do spożycia. Liofilizaty są zdrowym – pozbawionym konserwantów posiłkiem. Żywność lofilizowana pakowana jest hermetycznie w opakowanie, które nie tylko chroni samą żywność ale również umożliwia przygotowanie posiłku i spożywanie bezpośrednio z torebki. Do otwartego opakowania wystarczy wlać przegotowaną wodę i odstawić na wskazany na opakowaniu czas. To udogodnienie jest bardzo pomocne w warunkach trudnego kempingu gdy brak jest wody do bieżącego zmycia naczyń lub czasu na umycie, pozwala również uniknąć mycia naczyń w wodzi,e co do której stanu czystości nie jesteśmy pewni. Liofilizaty stosowne są powszechnie w każdej formie aktywności wyjazdowej, to niezastąpione produkty podczas wypraw górskich, rowerowych, kajakowych, żeglarskich, to również świetna alternatywna podczas długich podróży samochodem gdzie można w każdej dogodnej chwili zjeść w pełni kaloryczny posiłek za niewielką kwotę (pod warunkiem uzyskania wrzątku).