61 853 75 32 / 61 639 07 24 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30jedzenie@trekkersport.com.pl

Uzdatniacz wody SteriPEN Traveler Mini UV Water Purifier

Oceń ten produkt jako pierwszy

Model SteriPEN Traveler Mini, zapewnia 3000 użyć lampy UV-C, służących do każdorazowej dezynfekcji 0,5 l lub 1 l wody. Posiada stożkową końcówkę służącą do oczyszczania wody w pojemnikach o różnych rozmiarach. Nie posiada w zestawie pokrowca. Waga 103 g (z bateriami). Działa na 2 litowe baterie CR123, które nie są dołączone do zestawu. Baterie alkaliczne nie są zalecane.  Produkt posiada 1 rok gwarancji producenta.

Dostępność: Brak w magazynie

299,00 zł

Opis produktu

Szczegóły

SteriPEN jest dziś wiodącym producentem podręcznych systemów uzdatniania wody za pomocą światła UV-C. SteriPEN to wysokiej jakości produkt, który uzdatnia wodę bardziej efektywnie niż konkurencyjne rozwiązania. Jest szybki w działaniu, prosty i skuteczny. 

Urządzenia do uzdatniania wody SteriPEN są zaprojektowane tak, aby być na każdą kieszeń i zapewnić każdemu, zawsze i wszędzie dostęp do bezpiecznej wody pitnej za małą część ceny butelkowanej wody.
 
SteriPEN Traveler Mini 

Bądź przygotowany. Wszechstronne urządzenie do uzdatniania wody ze stożkowatą końcówką nadaje się do dezynfekcji wody w różnych pojemnikach. Lampa UV uzdatnia do 3000 litrów.

Bądź przygotowany na powodzie, tornada, trzęsienia ziemi i inne kataklizmy.
 
Możesz zawsze polegać na urządzeniu do uzdatniania wody SteriPen Traveler Mini jako źródle bezpiecznej wody pitnej w trudnych chwilach.
 
Dostępny w przystępnej cenie i wydajny SteriPEN Traveler Mini uzdatnia 100 półlitrowych porcji wody, korzystając z tylko jednego zestawu dwóch baterii litowych CR123, co wystarczy aby bezpiecznie przetrwać trudny czas.

Żywotność lampy UV SteriPEN Traveler wynosi 3,000 cykli.

SteriPEN Traveler  zasilany jest  2 bateriami CR123. Jakość baterii znacznie różni się w zależności od marki. Zalecamy używanie jedynie baterii litowych lub niklowo-metalowo-wodorkowych renomowanych producentów. Baterie alkaliczne nie są zalecane.
 
Na stronie SteriPEN znajdziecie tabele porównawcze modeli, wyczerpujące 'Często zadawane pytania' i instrukcje użytkowania. Warto spędzić trochę czasu przeglądając te strony przed podjęciem decyzji o wyborze modelu. 

Ani ultrafiolet ani promieniowanie UV nie są widoczne, ale lampa na SteriPENie emituje również energię w widzialnym spektrum, które widoczne jest jako niebieskawe światło. Światło UV musi przeniknąć przez wodę i dotrzeć do mikroorganizmu, a następnie przeniknąć przez ścianę komórki i ciało aby  przerwać łańcuchy DNA i zapobiec reprodukcji. Światło UV nie usuwa mikroorganizmów ani materii cząsteczkowej zawartej w wodzie, nie wpływa też na smak i zapach wody. Promieniowanie UV jest używane w Stanach Zjednoczonych do dezynfekcji wody od 1916 roku, ale promienie słoneczne były używane do dezynfekcji wody w starożytnej Grecji i Indiach, a światło UV jest obecnie powszechnie używane w stacjach uzdatniania wody.
 
Istnieją cztery podstawowe przenośne metody uzdatniania wody: środki chemiczne, filtrowanie, temperatura oraz promieniowanie ultrafioletowe. Pełne porównanie wykracza poza zakres tej recenzji, ale podstawowymi zaletami SteriPENa są łatwość użytkowania, umiarkowanie niska waga oraz zdolność unieszkodliwiania wirusów, które powodują zapalenie wątroby, nieżyt jelit, polio, SARS etc, jak również bakterii i pierwotniaków. Jest również prosty w użytkowaniu oraz potrzebuje tylko 90 sekund do uzdatnienia 1 litra wody i poniżej minuty dla połowy litra. Pozwala uniknąć spożywania dodatkowych środków chemicznych.
 
Wadą SteriPENa jest to, że woda musi być klarowna i bezbarwna, ponieważ w mętnej światło UV nie może przenikać przez zawieszone w niej cząstki, konieczne może więc okazać się wstępne filtrowanie. Niektóra woda, jak ta  silnie zabarwiona kwasem taninowym z liści, nie nadaje się dla tej metody uzdatniania. Woda musi być wzburzona lub mieszana podczas działania światła UV.
 
Urządzenie może efektywnie uzdatnić tylko jeden litr za jednym razem. Pokrywa baterii musi być właściwie ustawiona, aby urządzenie mogło pracować, ale pozostanie szczelnie zamknięta w innych pozycjach, aby zapobiec przypadkowej aktywacji. Baterie mogą niewłaściwie działać w niskich temperaturach lub rozładować się, a poszczególne baterie (litowe lub NiMH, nie alkaliczne) mogą być lokalnie trudne do kupienia lub drogie. Sprzęt może ulec uszkodzeniu na skutek upadku. Światło UV może nie być skuteczne do zwalczania pasożytów. Nie ma resztkowego efektu uzdatniania jak w przypadku środków chemicznych.

Żadna metoda uzdatniania nie jest doskonała w każdej sytuacji, ale dla osób, które będą piły stosunkowo czystą, bezbarwną wodę ze studni, źródła czy butelki, która jedynie wymaga dezynfekcji w celu unieszkodliwienia mikroorganizmów, SteriPEN jest idealnym wyborem.
Model SteriPEN Traveler Mini jest jedenym z najbardziej prostych i podstawowych model, lecz z pewnością sprawdzi się najtrudniejszych warunkach, gdyż jest przeznaczony zarówno dla wędrowców, biwakowiczów, turystów pieszych, a także podróżników i doświadczonych globtroterów, którzy potrzebują niezawodnego lecz jednocześnie łatwego w obsłudze i szybkiego urządzenia, o niewielkiej wadze i wymiarach. 

SteriPEN
, jest niezwykle skutecznym produktem, pozwalającym zwalczać powszechnie występujące pierwotniaki, takie jak np. Cryptosporidium czy Giardia (lamblie) bytujące w wodzie i mogące wywoływać bardzo wiele zakażeń układu pokarmowego.
Produkty SteriPEN wykorzystują bakteriobójczą falę światła UV-C do niszczenia DNA mikrobów, dzięki czemu zabijają w ciągu tylko kilkudziesięciu sekund:

99,9999% bakterii
99,99% wirusów
99,9% pierwotniaków żyjących w wodzie.

Produkty marki SteriPEN pomagają w zapobieganiu przez zachorowaniem na wiele groźnych chorób, na które mogą być narażeni globtroterzy i turyści podczas swoich podróży, takich jak : ameboza, cholera, ospa, dur brzuszny, czerwonka, zapalenie wątroby, legionelloza, a także zwykłe biegunki oraz i inne choroby groźne chorby,  wywoływane przez mikroby zamieszkujące w wodzie.

SteriPEN wyeliminuje również podczas podróży ryzyko zakażenia różnego rodzaju wirusami grypy, ptasiej grypy, a nawet przeziębień, czy też groźnymi bakteriami, krętkami, pasożytniczymi pierwotniakami jelitowymi  i pierwotniakami, które często występują w wodzie pochodzącej niepewnego i niesprawdzonego źródła, a które mogą przyczyniać się do wywoływania bardzo wielu groźnych chorób, a których często nie jesteśmy świadomi podczas podróży.

Długotrwała lampa UV zapewnia 3000 uzdatnień wody!
 
W zestawie znajduje się instrukcja użytkownika. Zestaw nie zawiera baterii CR123.

Dane techniczne:
Ilość uzdatnianej jednorazowo wody: 0,5 albo 1 litr
Czas działania: 48 lub 90 sekund
Żywotność: 3000 cykli
Ilość cykli na jeden zestaw baterii: do 100 -> 0,5 l
Minimalna średnica szyjki butelki: 20mm
Waga: 103 g (z bateriami)
Rozmiary: 155x40x24mm 

Informacje dodatkowe

Recenzje

Napisz własną recenzję

You're reviewing: Uzdatniacz wody SteriPEN Traveler Mini UV Water Purifier