61 853 75 32 / 61 639 07 24 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30jedzenie@trekkersport.com.pl

Komplet naczyń LiTech Cook Set

Oceń ten produkt jako pierwszy

Ultralekki komplet naczyń filmy Primus wykonanych z anodowanego aluminium, w którego skład wchodzą 2 garnki, pokrywka i chwytak.

259,00 zł
Produkt dostępny. Termin realizacji do 14 dni kalendarzowych.

Opis produktu

Szczegóły

Wielowarstwowa powłoka wewnętrzna zabezpiecza przed przywieraniem i przypalaniem potraw. Zestaw składa sie z 2 garnków, pokrywki oraz chwytaka. W komplecie praktyczny woreczek.


Wymiary:
Garnek 1,7l - 170 x 75mm
Garnek 2,1l- 180 x 95mm
Waga: 657g

Informacje dodatkowe

Recenzje

Napisz własną recenzję

You're reviewing: Komplet naczyń LiTech Cook Set

Technologia i materiały

Aluminium

Aluminium jako metal jest pierwiastkiem chemicznym, znajdującym się w każdym układzie okresowym. Inna jego nazwa to Glin o oznaczeniu Al. Wywodzi się ze środowiska naturalnego, a dokładnie wnętrza ziemi. Aluminium jak każdy metal posiada swoje właściwości fizyczne oraz chemiczne. Pod względem chemicznym bardzo istotnym aspektem jest fakt, iż będąc w czystym stanie utlenia się do atmosfery. Natomiast, gdy je podgrzejemy reaguje z tlenem zawartym w powietrzu, przez co powstają tlenki. Bardzo mocno reaguje z różnymi kwasami oraz zasadami, dzięki którym zmienia swoją postać. We właściwościach fizycznych najważniejszą rzeczą jest bardzo duża plastyczność, czyli podatność na łatwą i szybką obróbkę. Pod postacią cienkiej blachy może być bardzo kruchy oraz łamliwy, więc trzeba uważać podczas pracy z tym metalem. Temperatura topnienia aluminium wynosi około 660 stopni Celsjusza, ma bardzo małą gęstość wynoszącą zaledwie 2700kg/m3. Warto dodać, że metal ten posiada bardzo dobre właściwości cieplne, a przez to stosowany jest w wielu rodzajach obudów, wszelkich urządzeń elektrycznych do odprowadzania ciepła.