61 853 75 32 / 61 639 07 24 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30jedzenie@trekkersport.com.pl

Garnek turystyczny składany X-Pot 1,4L

Oceń ten produkt jako pierwszy

Doskonały dla jednej osoby, składany garnek turystyczny o pojemności 1,4 litra. Lekki i kompaktowy. Wyposażony w pokrywkę-cedzak wykonaną z przezroczystego materiału. Sprawdzi się nie tylko jako naczynie do przygotowywania posiłku ale również jako poręczna miska. Dno z wytrzymałego aluminium doskonale przewodzi ciepło. Ścianki modelu wykonane są z odpornego na wysokie temperatury silikonu o elastyczności pozwalającej złożyć garnek na płasko.

199,90 zł
Produkt dostępny. Wysyłka w ciągu 24 godzin.

Opis produktu

Szczegóły

Ten niewielki garnek nadaje się dla pojedynczego turysty. Może również spełniać rolę niewielkiej miski, a nawet służyć do bezpośredniej konsumpcji przygotowanego w nim posiłku. Na obręczy garnka zainstalowano pierścień ze stali nierdzewnej, który ułatwia podnoszenie. W pokrywce znajdują się otwory służące do odcedzania, które można zamknąć podczas gotowania. Składane uchwyty blokują pokrywkę. Dostępny w kolorze Orange. Waga 250 g. Wymiary 19 x 6,4 cm.

Informacje dodatkowe

Recenzje

Napisz własną recenzję

You're reviewing: Garnek turystyczny składany X-Pot 1,4L

Technologia i materiały

Aluminium

Aluminium jako metal jest pierwiastkiem chemicznym, znajdującym się w każdym układzie okresowym. Inna jego nazwa to Glin o oznaczeniu Al. Wywodzi się ze środowiska naturalnego, a dokładnie wnętrza ziemi. Aluminium jak każdy metal posiada swoje właściwości fizyczne oraz chemiczne. Pod względem chemicznym bardzo istotnym aspektem jest fakt, iż będąc w czystym stanie utlenia się do atmosfery. Natomiast, gdy je podgrzejemy reaguje z tlenem zawartym w powietrzu, przez co powstają tlenki. Bardzo mocno reaguje z różnymi kwasami oraz zasadami, dzięki którym zmienia swoją postać. We właściwościach fizycznych najważniejszą rzeczą jest bardzo duża plastyczność, czyli podatność na łatwą i szybką obróbkę. Pod postacią cienkiej blachy może być bardzo kruchy oraz łamliwy, więc trzeba uważać podczas pracy z tym metalem. Temperatura topnienia aluminium wynosi około 660 stopni Celsjusza, ma bardzo małą gęstość wynoszącą zaledwie 2700kg/m3. Warto dodać, że metal ten posiada bardzo dobre właściwości cieplne, a przez to stosowany jest w wielu rodzajach obudów, wszelkich urządzeń elektrycznych do odprowadzania ciepła.